Usuwanie zabrudzeń

Zwiewne białe sukienki świetnie sprawdzają się latem. Kolor biały bowiem odbija promienie słońca i ładnie kontrastuje z opaloną skórą. Niestety jasne sukienki damskie xxl łatwo się brudzą.

Czyszczenie białego materiału stanowi pewne wyzwanie. Obecnie na rynku pojawiły się specjalne preparaty, które usuwają plamy potu. Równie dobrze jednak sprawdzają się domowe mieszanki z naturalnych składników. Do wyczyszczenia plamy z sukienki xxl wystarczy soda oczyszczona, woda utleniona i woda. Miksturę przygotowuje się w proporcji 1:1:1. Następnie należy nanieść ją na plamę i zaczekać 45 min. Po tym czasie ubranie należy wyprać.
Do uciążliwych plam nadaje się również sok z cytryny lub pasta do zębów. Te środki nanosi się miejscowo na zabrudzone miejsca. Później ubranie wystarczy uprać.

Białe sukienki damskie xxl pozostaną białe

Nawet najpiękniejsza szyfonowa sukienka nie prezentuje się dobrze w poszarzałej bieli. Najprostszym sposobem na odświeżenie materiału jest użycie wybielacza. Jednak jest to bardzo silny środek i może obniżyć jakość materiału. Dużo delikatniejszym sposobem jest rozpuszczenie w wodzie aspiryny. Sukienki damskie xxl należy zamoczyć w roztworze i zaczekać kilkanaście minut. Substancje chemiczne zawarte w tabletkach rozjaśnią materiał. Po namoczeniu materiał trzeba jak zwykle wyprać.
Warto pamiętać, że białe ubrania są wrażliwe na światło słoneczne. Jeśli materiał wisi na zewnątrz, w pełnym słońcu, szybko stanie się żółty. Aby nie eksponować nadmiernie ubrań na światło wystarczy odwrócić je na lewą stronę albo suszyć wewnątrz domu.
Pomocny w utrzymaniu bieli jest proszek do prania. Prawie wszystkie marki dzielą swoje produkty na te przeznaczone do ubrań kolorowych oraz do białych. Pranie należy też segregować. Nawet jeśli kolorowa odzież damska xxl nie farbuje, bardzo szybko poszarzą biały materiał.
Białe sukienki xxxl są idealnym wyborem na lato. Świetnie sprawdzają się nie tylko na wakacjach, ale też na co dzień. Przy odpowiedniej pielęgnacji będą służyły długie lata.